Çocuk ve Ergen Danışmanlığı

Danışan Yorumları
Oğlum okul derslerinde başarılı olmasına rağmen sosyal anlamda daha içe dönük biriydi. Filiz Hanım’ın anlayarak hızlı okuma eğitimlerini oğlum eğitimi duymuş bize söyledi kayıt yaptırdık hemen sevmiş ortamı ve hocasını merkezde kariyer danışmanlığı ve kişisel gelişim konusunda da destek verildiğini duyunca oğlumun özelikle sosyal yönü için çalışmaya devam ettik. Danışmanlık 4 aya yaklaşık devam etti, oğlumuz yavaş yavaş bizimle konuşmaya başladığında faydasının bu kadar olacağını tahmin etmiyorduk açıkçası. Filiz hanım oğlumun sınav sonrası tercihlerinde de yardımcı oldu. Bu süreçte her şeyden önce oğlumun özgüven kazanmış olması sosyalliğinin artması bizi çok mutlu etti.
Esma Y.

Esma Y.

Bu yıl 2. Sınıfı bitiren oğlumuzun halen heceleyerek okuması ve agresif tutumları bizi endişelendirince aile danışmanlık merkezinden yardım almak istedik. Gayet sıcakkanlı bir ekiple karşılaştık. Filiz Hanım ve ekibi oğlumuza öncelikle oyun terapisi ile devamında ise onun yaşına uygun okumasını kolaylaştıracak egzersizlerle yardımcı olacağını söylediler. Eğitimlere başlandı ve okuması iyileşse de agresif tavırları halen ara ara devam ediyordu. Bunun sebebini merkezi bir süre araştırdı ve oğluma yapılan resim analizi sonucunda çevremizde görüştüğümüz bir aile dostumuzdan korktuğunu her gördüğünde onu tetiklediğini öğrendik. Hemen bununla ilgili önlemlerimizi aldık ve bir süre sonra oğlumuz daha ılımlı hale geldi. İlçemize yapılmış önemli bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Merkezdeki herkese teşekkür ediyorum.
Ahmet B.

Ahmet B.

Kızımın okul derslerinde sürekli düşüş ve bir öğretmen arkadaşımızın tavsiyesi ile merkeze gittik. Kızım hem dikkatini veremiyor hem de kitap okumayı hiç sevmiyordu. Ayrıca aklında meslek olarak belirgin meslek hedefi de yoktu. Bütün bunları detaylı olarak merkezde dile getirdik. Önce anlayarak hızlı okuma ve dikkat eğitimi sonrasında ücretsiz yapılan akıl zekâ oyunları ile kızımızın okul başarısı ve özgüveni zamanla gelişti. Çantasında 2 ay taşıyıp okumadığı kitaplar şimdi haftalık bitiyor. Şimdi meslek tercihi ile ilgili destek alıyoruz. Çok memnunuz hem eğitimler hem de bunların dışında yapılan her etkinlikte davet ediliyoruz. Teşekkür ederiz.
Yasemin A.

Yasemin A.

Oğluma geçen yıl Mersin merkezde çocuk psikiyatrisinden dikkat eksikliği ve orta düzey hiperaktivite eksikliği teşhisi konulduğundan beri evde ailecek zor günler geçirmeye başladık. P. ile başlayan ilaç oğlumu sanki uyuşturuyor bizden uzaklaştırıyordu. Eşim bir gün merkezin internetteki tanıtım videosunu görmüş hemen gidip görüştük. Merkezdeki uzmanlar ilacı hemen bıraktırıp bilgisayar destekli dikkat ve odaklanma egzersizlerine başladı. Sosyal etkinlikler ile sürekli desteklediler bize aile içinde dikkat etmemiz gereken noktaları anlatıp destek oldular. Oğlumuz şuan daha iyi evde kendi sorumluluklarını yerine getiriyor ve bizimle iletişimi günden güne artıyor. Merkeze her şeyden önce ilacı bıraktırdığı için teşekkür ediyoruz.
Ahmet Kemal T.

Ahmet Kemal T.

Oğlum 9 yaşında. Şuan 2. Sınıfa gidiyor. 1 yıl sınıf tekrarı yaptı. Okuma yazma ve iletişim kurmada sorun yaşıyorduk. Özel Filiz Aile Danışmanlık Merkezine okulumuzun önerisi üzerine geldik. Son 2 aydır haftanın 2 günü Şenay Hoca’dan danışmanlık alıyoruz, haftada 1 günde atölye çalışması yapılıyor. Ve gecen hafta oğlum sınıfta sorulan 2 soruyu defterine doğru yaptığı için öğretmeni gülücük işareti yapmış. Bu hem çocuğum için hem de bizim için çok mutlu edici bir durum. Teşekkür ediyoruz.
Bizim çocuğumuz sınavlarında gayet başarılı bir öğrenci. Buna rağmen sınıf içinde öğretmeni soru sorduğunda cevap vermiyor bizlerle çok fazla iletişim kurmuyordu. Tavsiye üzerine Özel Filiz Aile Danışmanlık Merkezine geldik. Şenay Hoca ile haftada bir görüşme yapıyor çocuğumuz. 1. Ayın sonunda kendine daha fazla güvenen bir çocuğumuz var. Parmak kaldırıp öğretmenine soru soruyor, bizlerle sohbet ediyor. Eminiz ki çok daha iyi duruma geleceğiz. Şimdiden çok teşekkür ediyoruz.
Biz karı koca olarak ayrılma aşamasında olan bir çiftiz. Çocuğumuz 12 yaşında. Açıkça söylemese de bizim bu durumumuzdan etkilendi ve içine kapanmış öfkeli bir çocuk haline geldi. Derslerini de negatif şekilde etkiledi bu durum tabi. Danışmanlık merkezine geldik. Dikkat, konsantrasyon, hafıza geliştirme eğitimleri aldı. Haftada bir gün Akıl Zekâ Oyunları etkinliklerine katıldı. 3.Ayın sonundayız ve çocuğumuz eski okul başarısını yeniden kazandı, o öfkeli durumu geçti daha ılımlı daha mutlu bir çocuk oldu. Çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız…
Çocuğumuz 12 yaşında. Dersleri sınavları tam istediğimiz gibi gayet başarılı. Fakat çocuğumuza kitap okuma alışkanlığını kazandıramadık. Odaklanma sorunu yaşıyordu. Radyo reklamını duyarak Özel Filiz Aile Danışmanlık Merkezine gidip görüştük. 3 Ay boyunca Anlayarak Hızlı okuma ve odaklanma eğitimi aldık. Çocuğumuz şimdi çok daha dikkatli ve daha fazla kitap okuyor. Okuduğu kitapları bitirip kendisi bizden yeni kitap almamızı talep ediyor. Bu çokkk sevindirici bir durum. Teşekkür ediyoruz.

Anlayarak Hızlı Okuma

Danışan Yorumları
Üniversiteye hazırlanıyorum, dershaneye gidiyorum. Yazın yapılan denemelerde süreyi yetiştirmekte zorluk çekiyordum. Özel filiz aile danışmanlığı merkezinden 3 ay boyunca anlayarak hızlı okuma eğitimi aldım. Şuan okuduğumu daha iyi anlıyorum ve sınavlarda süremi rahat rahat yetiştiriyorum. Teşekkürler.
KPSS hazırlık kursuna gidiyorum. Günlük soru çözme sayım 50-70 arasındaydı yükseltemiyordum. Dikkatim dağılıyor okuduğumu anlamadığım için tekrar okumak zorunda kalıyordum. Özel filiz aile danışmanlığından anlayarak hızlı okuma ve hafıza teknikleri eğitimi aldım. Şimdi hem 1 kerede okuduğumu anlıyorum hem de çözdüğüm soru sayını 400 e çıkardım. KPSS sınavı için şuan daha kararlıyım. Teşekkür ediyorum.
Ben bir kamu kurumunda çalışıyorum. İşim gereği akşama kadar sürekli gelen yazıları okumak ve gerekli cevap yazılarını hazırlamam gerekiyor. Önceden bu yazıları okumak eziyet gibi gelirdi. Özel filiz aile danışmanlığından aldığım anlayarak hızlı okuma eğitiminden sonra yazıları daha hızlı okuyorum ve arada bulunan kelime hatalarını fark ediyorum. Teşekkürler …
Üniversiteye hazırlanıyorum. Hiç kitap okuma alışkanlığım olmadı. Kitap okurken çabuk sıkılıyordum. Tabi buda ders çalışmamın önünde büyük engeldi. Özel filiz aile danışmanlığı merkezinden anlayarak hızlı okuma eğitimi alıyorum şuan 3. Ayın içindeyim. Ve büyük zevkle kitap okur hale geldim. Kendimdeki bu değişim için çok mutluyum. Teşekkürler.

Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı

Danışan Yorumları
Diyet yapma sürecinin çok zor olduğunu düşünüyordum. Özellikle ekmek, poğaça yemeyi tamamen bırakmam gerektiğini duyuyordum. Ama tam tersine sürdürülebilir beslenme kavramı ile tanıştım. Sağlıklı beslenmenin hiç de zor olmadığını öğrendim. Üstelik daha önce içtiğim ilaçlarımı da artık kullanmıyorum.
H. A.

H. A.

Artık hareket etmekten çekinmiyorum. Kendimi daha rahat hissediyorum. Yediğim yemeği daha önce sadece doymak için yerdim artık benim için daha çok anlam ifade ediyor.
M. S.

M. S.

Uzun zaman önce diyetisyene gitmiştim. Sürekli bir şeyler içerek ve pilav makarna yemeden, çok hareket ederek kilo vermeye çalıştım ama bana çok zor ve sıkıcı geldi. Şimdi markete gittiğimde bile yulaf almaktan, sağlıklı ekmek almaktan zevk alıyorum.
Ü. K.

Ü. K.

Yorum Bırakın

Siz de merkezimizde almış olduğunuz hizmet sonrası değerlendirmeleriniz yapabilir ve bir yorum da siz bırakabilirsiniz. Gönderdiğiniz yorumlar burada sıralanacaktır. Düşüncelerinize değer veriyoruz.