Özel Filiz Aile Danışmanlığı Merkezi 25 Temmuz 2019 tarihi itibariyle kurumsal ve kariyer danışmanlığı, bireysel danışmanlık, aile ve cinsel yaşam danışmanlığı, çocuk ve ergen danışmanlığı, beslenme ve sağlıklı yaşam danışmanlığı, akıl ve zeka oyunları, anlayarak hızlı okuma ve dikkat eğitimi alanlarında hizmet vermektedir.

Ayrıca kurumumuz; Mersin Silifke ilçesinde yetkili ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ nın “Gerçek Kişiler ve Özel Hukuku Tüzel Kişileri Tarafından Açılacak Özel Aile Danışma Merkezleri Hakkında Yönetmelik” düzenlemesi kapsamında Özel Aile Danışma Merkezi statüsüne sahiptir.

Silifke’de T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı açılan tek resmi kurum olan Özel Filiz Aile Danışmanlığı Merkezimizde hem ailenin kurulmadan önceki flört (nişan veya tanışma döneminde) hem de kurulduktan sonraki süreçlerde bireylere verdiğimiz danışmanlık hizmetleriyle toplumsal olarak ailenin daha sağlam zeminde varlığını sürdürmesine vesile olmaktayız. Faaliyet alanlarımız dört başlıkta sıralanırsa; çocuk ve ergenlik dönemi terapi hizmetleri, bireysel terapi, aile danışmanlığı (çift terapisi), kurumsal danışmanlık şeklinde gruplamak mümkündür.

Merkezimizde Moxxo Dikkat, Hiperaktivite, Dürtüsellik ve Zamanlama Testi ile 6-13 ve 13-70 yaş arası bireylerin ilgili alanlardaki durumunu profesyonel raporlama yöntemlerimiz ile tespit etmekte ve buna uygun çözüm önerileri getirmekteyiz.

Ayrıca Ocak 2019 itibariyle Okan Üniversitesi ve Characterix şirketi iş birliği ile beş yıllık bilimsel bir çalışmanın ürünü olan Türkiye’nin ilk mizaç envanteri “Characterix” ’in yetkili bayii olarak 10 yaş üstü çocuklardan 70 yaşındaki bir bireye kadar danışmanlık yapabilecek uzmanlıkta raporlarla hizmet vermekteyiz. Rapor daha ilk piyasaya çıktığı anda içinde Koç, Unilever, ING, Excel, Beykoz Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Tek-Ser gibi 40’tan fazla markanın ilgisini çekmiş ve bu markalarca kullanılmaya başlanmıştır. Bütün bu alanlara ek olarak bireylerin ve kurumların kariyer planlama sürecinde vereceğimiz eğitimlerle yine Silifke’de fark yaratacak uygulamalarımız olacaktır.

Hâlihazırda 2. yıla giren Ceyhun Akademi’nin ürünü olan Anlayarak Hızlı Okuma (Dikkat Konsantrasyon, Odaklanma, Zaman Yönetimi) programını iki kurum arasında yaptığımız ortak bir protokolle bünyemizde devam etmektedir. Bir yılda yaklaşık 600 öğrenciye verdiğimiz eğitimimizin haklı gururunu yaşarken 2. yılımızda daha fazla öğrenciye ulaşma hedefimiz vardır. Hizmet sahası ve vizyonu ile alanında gelecek vaat eden kurumumuzdan Silifke’de yaşayan herkes yararlansın diye ücret politikamız da yine işçisinden çiftçisine memurundan üst gelir grubuna hitap edecek şekilde yapılandırılmıştır.

Danışmanlık Hizmetlerinin Önemi;

Günümüzde özellikle toplumsal değişme kapsamında bireyin ve ailenin bu değişimin etkisiyle yaşadığı dönüşümü hep birlikte görmekte ve süreçten az ya da çok payımızı almaktayız. Özellikle farkındalığın yüksek olması gereken bir alan olan özel hayatın içindeki mahrem alanımız hakkında güvenilir ve uzman bir kurumdan hizmet almak son derece önemlidir.

Bilindiği üzere aile toplumun en küçük yapı birimini oluşturur. Global pazarın genişlemesi, teknolojinin hayatımıza entegre olması ailenin mahremiyetini zorlarken aile olmanın sınırlarını ve çerçevesini yeniden şekillendirmektedir. Sosyolojiden psikolojiye, siyasetten mühendisliğin çeşitli dallarına her disiplinin hizmet alanına giren ailenin yeni dünya düzeninde yeniden şekillenmesi ve düzene ayak uydurması adeta zorunlu hale gelmektedir. Örneğin; bir aile bireyi bundan bir 20 yıl önce akraba ve yakın dostlarıyla özel gün veya bayramlarda bir araya gelmeye özen gösterirken bugünlerde bireyselliğin de ön plana çıkmasıyla tatil yapma fikri daha cazip gelmekte yakın akrabalar ve aile dostlarıyla geçirilen süre günden güne azalmaktadır.

Özellikle çocukların sosyalizasyon sürecinde ‘’apartman çocuğu ‘’ ibaresi sosyal ortamlarımızda sıkça kullandığımız kelimelerin arasına girmiştir. Söz konusu çocuklar olduğunda hiç kuşkusuz tüm ebeveynler hassasiyetle konuya yaklaşmakta fakat çocuk eğitimi ve sosyalizasyonunda nasıl davranacakları ve çocuklarıyla iletişimde hangi yolları izleyecekleri konusunda kafaları oldukça karışmaktadır. Bu aşamada devreye uzman kişilerin girmesi önem taşımaktadır. Alanında eğitim almış kişiler (psikologlar, aile danışmanları, psikiyatristler, öğretmenler, diyetisyenler vb.) aileleri bu konularda bilgilendirerek özellikle büyüme çağında bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı bireyler olmalarında öncülük etmektedirler. Çocuklarının eğitimi ve büyümesinde kendilerini iyi hisseden ebeveynler aile içinde bireysel olarak karı koca ilişkisine daha iyi adapte olabilmekte ve sorunların çözümünde daha empatik davranabilmektedirler. Diğer taraftan aile kurmanın kolay devam ettirmek ve evlilikten keyif almanın ise günden güne zor görülerek dağılmış veya bitmiş evliliklerdeki artışla kendini göstermektedir.

Peki, bu durumda ne yapılmalı ve nasıl bir yol izlenmelidir?

Özel Filiz Aile Danışmanlığı Merkezi olarak sizlere nasıl bir yol izleyeceğinizi, hepsi alanında uzman kadromuzla vereceğimiz danışmanlık hizmetlerimizle sağlamış olacağız.

İster birey olsun ister aile, merkezimizde gizlilik sözleşmesi çerçevesinde özel hayata hassasiyetle yaklaşılmakta ve çözüm önerileri sunulmaktadır.

Merkezimizde sunulan tüm hizmetler için belirlenen ücretler Mersin Valiliği Ücret Tespit Komisyonu Tarafından belirlenmektedir.


SİLİFKE

Filiz Aile Danışmanlığı Merkezi

İletişim : +90 507 466 21 28 / 0324 714 28 18
E-posta : filizailedanismanligi@gmail.com
Adres : Göksu Mah. 72 Sk. No:17/A Silifke/MERSİN

ERDEMLİ

Filiz Beslenme ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

İletişim : +90 555 190 36 28
E-posta : filizailedanismanligi@gmail.com
Adres : Şehit Üsteğmen Sk. No:1/17 Erdemli/MERSİN

Çalışma Saatlerimiz :
Hafta İçi : 08:30 – 18:30
Cumartesi : 08:30 – 18:00