Anlayarak Hızlı Okuma (Dikkat Konsantrasyon, Odaklanma, Zaman Yönetimi) programının eğitimleri 4 yıldır bünyemizde başarıyla devam etmektedir. Bir yılda yaklaşık 450 öğrenciye verdiğimiz eğitimimizin haklı gururunu yaşarken 4. yılımızda daha fazla öğrenciye ulaşma hedefimiz vardır. Silifke’de bilgisayar destekli anlayarak hızlı okuma+dikkat-konsantrasyon+odaklanma+hafıza geliştirme+düzenli ve etkin kitap okuma alışkanlığı kazandırılması üzerine çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ederken kurumumuzdan eğitim alan her danışmanımızı bir yıllık olmak üzere ayda bir seans ücretsiz takibini yaptığımızı da hatırlatalım. Yeni gelen lisansımız hafıza teknikleri ile hızlı ve etkin öğrenme, unutkanliı problemleri üzerine yapacağımız eğitimler için kayıtlarımız başlamıştır.  

Anlayarak Hızlı Okuma Nedir?

Anlayarak hızlı okuma bilgisayar destekli; göz kaslarını daha aktif çalıştırma, dikkat konsantrasyon ve odaklanma sağlayan, mevcut okuma hızınızı arttırmaya yönelik egzersizler bütünü içeren bir programdır. Hızlı okuma tekniklerinde; gözün okuma hızını beynin anlama hızına yaklaştırmak hedeflenir. Bu sayede dikkat ve konsantrasyonda artmaktadır.    Türkiye’de okuma hızı ortalaması dakikada 160-220 kelime aralığındadır. Halbuki gözün okuma hızını beynin anlama hızına yaklaştırdığımızda dakikada 500 ile 1500 kelime okuyabilme kapasitesine sahibiz.

Peki Kimler Hızlı Okuyabilir?

9 yaştan itibaren tüm yetişkinlere kadar herkes hızlı okumayı ve hızlı okumayla birlikte anlamayı ve hafızada tutmayı da sağlayan teknikleri öğrenebilir, okuyabilir.

Gören Hızlı Okuma Yazılımının Sağlayacağı Yararlar

 • Dakikada okunan kelime sayısını anlayarak ve hızlı bir şekilde arttırır
 • Sınavlarda zaman tasarrufu sağlayarak sınavdaki motivasyon ve başarınızı arttırır
 • Ders çalışma sürenizi azaltırken aynı sürede ders etkinliğinizi ve verimliliğinizi arttırarak kendinize vakit ayırmanıza yardımcı olur
 • Odaklanma sürenizi arttırarak daha keyifli kitap okuma gibi eğitim faaliyetlerinize yardımcı olur
 • Dikkat konsantrasyonunuzu arttırarak etkili kitap okuma ve dinleme yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur
 • Entelektüel birikiminiz ve sosyal etkinliğiniz için kitap okuma gerekliliğini keyfe dönüştürerek size okuduğunuz her kitapta yeni ufuklar açar.

UZMAN DANIŞMAN

FİLİZ EKER

-Anlayarak Hızlı Okuma Eğitmeni-

 • Hafıza teknikleriyle okuduklarınızın akılda kalmasına verimli öğrenmenize yardımcı olur
 • Kelime dağarcığınızın artmasıyla birlikte diksiyon ve hitabet yeteneğiniz de gözle görülür bir değişim yaşanır
 • Düzenli kitap okuma alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olur
 • Kitap okumanın depresyon ve kaygı düzeyindeki olumlu etkisi göz önüne alındığında yaşamınızdan aldığınız keyif ve mutluluk artar
 • Özellikle okul çağındaki öğrencilerde ders başarısının artmasıyla birlikte özgüvenin artmasını da sağlar.

DANIŞAN YORUMLARI

Üniversiteye hazırlanıyorum, dershaneye gidiyorum. Yazın yapılan denemelerde süreyi yetiştirmekte zorluk çekiyordum. Özel filiz aile danışmanlığı merkezinden 3 ay boyunca anlayarak hızlı okuma eğitimi aldım. Şuan okuduğumu daha iyi anlıyorum ve sınavlarda süremi rahat rahat yetiştiriyorum. Teşekkürler.
Danışan

Danışan

KPSS hazırlık kursuna gidiyorum. Günlük soru çözme sayım 50-70 arasındaydı yükseltemiyordum. Dikkatim dağılıyor okuduğumu anlamadığım için tekrar okumak zorunda kalıyordum. Özel filiz aile danışmanlığından anlayarak hızlı okuma ve hafıza teknikleri eğitimi aldım. Şimdi hem 1 kerede okuduğumu anlıyorum hem de çözdüğüm soru sayını 400 e çıkardım. KPSS sınavı için şuan daha kararlıyım. Teşekkür ediyorum.
Danışan

Danışan

Ben bir kamu kurumunda çalışıyorum. İşim gereği akşama kadar sürekli gelen yazıları okumak ve gerekli cevap yazılarını hazırlamam gerekiyor. Önceden bu yazıları okumak eziyet gibi gelirdi. Özel filiz aile danışmanlığından aldığım anlayarak hızlı okuma eğitiminden sonra yazıları daha hızlı okuyorum ve arada bulunan kelime hatalarını fark ediyorum. Teşekkürler …
Danışan

Danışan

Üniversiteye hazırlanıyorum. Hiç kitap okuma alışkanlığım olmadı. Kitap okurken çabuk sıkılıyordum. Tabi buda ders çalışmamın önünde büyük engeldi. Özel filiz aile danışmanlığı merkezinden anlayarak hızlı okuma eğitimi alıyorum şuan 3. Ayın içindeyim. Ve büyük zevkle kitap okur hale geldim. Kendimdeki bu değişim için çok mutluyum. Teşekkürler.
Danışan

Danışan

Hafıza Tekniklerinde Kullandığımız Yazılımlar